Рік шкільному музею

Згадаємо як це було

17 березня 2015 року у невеликому подільському старовинному містечку Меджибіж відбулася знаменна і важлива подія - відкриття музею історії освіти Меджибожа. На даний захід були запрошені: учителі –ветерани педагогічної праці, випускники закладу, співробітниками Державного історико-культурного музею-заповідника «Меж

ибіж» на чолі з директором Погорільцем Олегом Григоровичем, теж випускником цієї

 школи.

Почесну місію з перерізування символічної стрічки виконали : керівник школи Пупиш Зінаїда Станіславівна ( ініціатор та автор даного історичного проекту), Савченко Олег Павлович – художник-оформлювач та автор декорацій, а також почесні гості – голова районної державної адміністрації Матлаєва Ірина Дмитрівна, начальник відділу освіти, молоді та спорту Летичівської РДА Вараниця Іван Григорович, завідувач Летичівського районного методичного кабінету Коржик Світлана Анатоліївна.

Музей-кімната розмістилася у світлому оновленому приміщенні. Створення музею є результатом цілеспрямованої, систематичної творчої пошуково-дослідницької, збиральницької, фондової, експозиційної роботи, до якої були залучені педагогічний, учнівський та батьківський колективи. Основними напрямами роботи музею історії освіти Меджибожа стануть науковий, фондовий, експозиційно-виставковий та освітньо-виховний. Його фондова колекція налічує багато експонатів допоміжного фонду та основного фонду. На основі зібраних експонатів та вивчення літературних й архівних джерел розроблено тематично-експозиційний план музею, створено естетично оформлену, технічно оснащену експозицію, яка постійно буде оновлюватися. У музейній експозиції розкрито різноманітні аспекти історії освіти Меджибожа за досить значний період – від

дохристиянських часів до сучасності. Матеріали представлено у таких розділах: "Виховання та освіта дітей у стародавньому суспільстві", "Розвиток освіти періоду Київської Русі», а також розділи, що представляють розвиток освіти Меджибожа «У період Речі Посполитої», «У складі Російської імперії», у період «Радянської України» та «Незалежної України».

На багатьох стендах цілий ряд експонатів: музей налічує надзвичайно багато світлин з різних років життя школи, витяги з архівних та державних документів, шкільну форму учениці радянської школи, письмові приладдя, шкільні документи, багато грамот учням та педагогам даного закладу та багато інших.

Із детальних повідомлень екскурсоводів – вихованців шкільного гуртка історичного краєзнавства відвідувачі музею дізналися, що Меджибіж (Межибіж) належить до числа літописних міських поселень Поділля, який впродовж всієї історії свого існування завжди знаходився в колі суспільно-політичних, економічних і воєнних подій. У вирі всіх історичних подій знаходилася і освіта Меджибожа.

Музей як скарбниця освітніх і педагогічних надбань стає провідним пошуковим, науково-дослідницьким та пропагандистським центром Меджибожа в галузі історії освіти. З його фондами матимуть можливість працювати педагоги, учні та студенти закладів освіти не тільки району, а й всієї області, які вивчають історію і краєзнавство.

Світлана Коржик, завідувач Летичівського

районного методичного кабінету


Оставить комментарий

Комментарии: 0